SG73P2ATTD91R0F
DigiKey Part Number
2019-SG73P2ATTD91R0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73P2ATTD91R0FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73P2ATTD91R0FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2ATTD91R0F
Description
RES 91 OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
91 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
SG73P2ATTD91R0F Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)