SG73P2ATTD3922D
DigiKey Part Number
2019-SG73P2ATTD3922DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2ATTD3922D
Description
RES 39.2K OHM 0.5% 1/2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39.2 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SG73P2ATTD3922D Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)