SG73P1JRTTD9532D
DigiKey Part Number
2019-SG73P1JRTTD9532DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P1JRTTD9532D
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/3W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
95.3 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)