SG73P1EWTTP2100F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
210 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P1EWTTP2100F
DigiKey Part Number
2019-SG73P1EWTTP2100FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P1EWTTP2100F
Description
RES 210 OHM 1% 1/4W 0402
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)