SG73P1ETTP3092D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
30.9 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P1ETTP3092D
DigiKey Part Number
2019-SG73P1ETTP3092DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P1ETTP3092D
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/5W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG73P1ETTP3092D Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)