SG73P1ERTTP204J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
200 kOhms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P1ERTTP204J
DigiKey Part Number
2019-SG73P1ERTTP204JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P1ERTTP204J
Description
RES 200K OHM 5% 1/5W 0402
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)