SG732HTTE470K
DigiKey Part Number
2019-SG732HTTE470KTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG732HTTE470KCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG732HTTE470KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG732HTTE470K
Description
RES 47 OHM 10% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±10% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
SG732HTTE470K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)