RN73R2ATTD2551F100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
2.55 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RN73R2ATTD2551F100
DigiKey Part Number
2019-RN73R2ATTD2551F100TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73R2ATTD2551F100CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73R2ATTD2551F100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73R2ATTD2551F100
Description
RES 2.55K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN73R2ATTD2551F100 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)