RN732BTTD7961D10 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
7.96 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732BTTD7961D10
DigiKey Part Number
2019-RN732BTTD7961D10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732BTTD7961D10
Description
RES 7.96K OHM 0.5% 1/8W 1206
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RN732BTTD7961D10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)