RN732BTTD3201F25 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 385
3.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732BTTD3201F25
DigiKey Part Number
2019-RN732BTTD3201F25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732BTTD3201F25
Description
RES 3.2K OHM 1% 1/8W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN732BTTD3201F25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)