RN732ATTD4871A05 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
Vishay Dale
4.87 kOhms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732ATTD4871A05
DigiKey Part Number
2019-RN732ATTD4871A05TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732ATTD4871A05
Description
RES 4.87K OHM 0.05% 1/10W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN732ATTD4871A05 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)