RN732ATTD3830F10 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 886
383 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732ATTD3830F10
DigiKey Part Number
2019-RN732ATTD3830F10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732ATTD3830F10
Description
RES 383 OHM 1% 1/10W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN732ATTD3830F10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)