RN732ATTD2702D100 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
27 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732ATTD2702D100
DigiKey Part Number
2019-RN732ATTD2702D100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732ATTD2702D100
Description
RES 27K OHM 0.5% 1/10W 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RN732ATTD2702D100 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)