RN732ATTD2292B25 is Obsolete and no longer manufactured.
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
YAGEO
Vishay Dale
22.9 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN732ATTD2292B25
DigiKey Part Number
2019-RN732ATTD2292B25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN732ATTD2292B25
Description
RES 22.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN732ATTD2292B25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)