RN731JTTD2181D25 is Obsolete and no longer manufactured.
Direct
YAGEO
In Stock: 4.295
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
2.18 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN731JTTD2181D25
DigiKey Part Number
2019-RN731JTTD2181D25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN731JTTD2181D25
Description
RES 2.18K OHM 0.5% 1/16W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN731JTTD2181D25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)