RN731JTTD1981F25 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
In Stock: 25
Vishay Dale
Vishay Dale
1.98 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN731JTTD1981F25
DigiKey Part Number
2019-RN731JTTD1981F25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN731JTTD1981F25
Description
RES 1.98K OHM 1% 1/16W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN731JTTD1981F25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)