RN731ETTP2670B25 is Obsolete and no longer manufactured.
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 271
Datasheet
In Stock: 19.387
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 840
Vishay
Susumu
Susumu
267 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN731ETTP2670B25
DigiKey Part Number
2019-RN731ETTP2670B25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN731ETTP2670B25
Description
RES 267 OHM 0.1% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN731ETTP2670B25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)