RN731ETTP1352C25 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
13.5 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN731ETTP1352C25
DigiKey Part Number
2019-RN731ETTP1352C25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN731ETTP1352C25
Description
RES 13.5K OHM 0.25% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RN731ETTP1352C25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)