RN731ETTP1242F25 is Obsolete and no longer manufactured.
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Vishay
Susumu
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
12.4 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN731ETTP1242F25
DigiKey Part Number
2019-RN731ETTP1242F25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN731ETTP1242F25
Description
RES 12.4K OHM 1% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN731ETTP1242F25 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)