RK73H2ATTD2203F
DigiKey Part Number
2019-RK73H2ATTD2203FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H2ATTD2203FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H2ATTD2203FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H2ATTD2203F
Description
RES 220K OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RK73H2ATTD2203F Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)