RK73H2ATTD11R3F
DigiKey Part Number
2019-RK73H2ATTD11R3FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H2ATTD11R3FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H2ATTD11R3FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H2ATTD11R3F
Description
RES 11.3 OHM 1% 1/4W 0805
Detailed Description
11.3 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RK73H2ATTD11R3F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)