RK73H1ERTTP2431F
DigiKey Part Number
2019-RK73H1ERTTP2431FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1ERTTP2431FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H1ERTTP2431FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H1ERTTP2431F
Description
RES 2.43K OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.43 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RK73H1ERTTP2431F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)