RK73G1JTTD8203F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 29.623
Datasheet
820 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73G1JTTD8203F
DigiKey Part Number
2019-RK73G1JTTD8203FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73G1JTTD8203FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73G1JTTD8203FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G1JTTD8203F
Description
RES 820K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RK73G1JTTD8203F Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)