RK73B2BTTDD331J
DigiKey Part Number
2019-RK73B2BTTDD331JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B2BTTDD331JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73B2BTTDD331JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73B2BTTDD331J
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)