RK73B1ETTP824G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
820 kOhms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73B1ETTP824G
DigiKey Part Number
2019-RK73B1ETTP824GTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B1ETTP824GCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73B1ETTP824GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73B1ETTP824G
Description
RES 820K OHM 2% 1/10W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73B1ETTP824G Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)