PCF2CT631R470K
DigiKey Part Number
2019-PCF2CT631R470KTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-PCF2CT631R470KCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF2CT631R470K
Detailed Description
47 Ohms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-600/ -1500ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)