PCF2C392K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
3.9 kOhms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
PCF2C392K
DigiKey Part Number
2019-PCF2C392K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF2C392K
Detailed Description
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)