PCF2C222K
DigiKey Part Number
2019-PCF2C222K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF2C222K
Detailed Description
2.2 kOhms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm)