PCF1CT631R471K is available for purchase but is not normally stocked.
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 958
Datasheet
470 Ohms ±10% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
PCF1CT631R471K
DigiKey Part Number
2019-PCF1CT631R471KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF1CT631R471K
Detailed Description
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)