PCF1CT631R102K
DigiKey Part Number
2019-PCF1CT631R102KTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-PCF1CT631R102KCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF1CT631R102K
Detailed Description
1 kOhms ±10% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)