PCF1/2C332K
DigiKey Part Number
2019-PCF1/2C332K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF1/2C332K
Detailed Description
3.3 kOhms ±10% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)