PCF1/2C151K
DigiKey Part Number
2019-PCF1/2C151K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCF1/2C151K
Detailed Description
150 Ohms ±10% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Temperature Coefficient
-700/ -1800ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)