MOX2CR47J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 691
Datasheet
Image for MOX2CR47J is not available
MOX2CR47J
DigiKey Part Number
2019-MOX2CR47J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOX2CR47J
Description
RES 0.47 OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
470 mOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)