MOSX5CR22J
DigiKey Part Number
2019-MOSX5CR22J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX5CR22J
Description
RES 0.22 OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 mOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.354" Dia x 0.965" L (9.00mm x 24.50mm)