MOSX3CT631R3R3J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
3.3 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
MOSX3CT631R3R3J
DigiKey Part Number
2019-MOSX3CT631R3R3JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX3CT631R3R3J
Description
REDUCED SIZE LEADED RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)