MOSX2CT52RR511F
DigiKey Part Number
2019-MOSX2CT52RR511FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOSX2CT52RR511FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX2CT52RR511F
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
511 mOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)