MOSX2CT52R8R66F
DigiKey Part Number
2019-MOSX2CT52R8R66FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX2CT52R8R66F
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.66 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)