MOSX2CT52R3R0G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
3 Ohms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
MOSX2CT52R3R0G
DigiKey Part Number
2019-MOSX2CT52R3R0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX2CT52R3R0G
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)