MOSX1CT528RR12J
DigiKey Part Number
2019-MOSX1CT528RR12JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOSX1CT528RR12JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1CT528RR12J
Description
RES 0.12 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)