MOSX1CT528R3R40F
DigiKey Part Number
2019-MOSX1CT528R3R40FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1CT528R3R40F
Description
REDUCED SIZE LEADED RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.4 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)