MOSX1CT528R2R20F
DigiKey Part Number
2019-MOSX1CT528R2R20FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOSX1CT528R2R20FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1CT528R2R20F
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)