MOSX1CT528R1R21F
DigiKey Part Number
2019-MOSX1CT528R1R21FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1CT528R1R21F
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.21 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)