MOSX1/2CT52R3R0J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
3 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
MOSX1/2CT52R3R0J
DigiKey Part Number
2019-MOSX1/2CT52R3R0JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1/2CT52R3R0J
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)