MOSX1/2CT52R1R91F
DigiKey Part Number
2019-MOSX1/2CT52R1R91FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1/2CT52R1R91F
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.91 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)