MOSX1/2CT52R1R6G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
1.6 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
MOSX1/2CT52R1R6G
DigiKey Part Number
2019-MOSX1/2CT52R1R6GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOSX1/2CT52R1R6G
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.244" L (2.50mm x 6.20mm)