MOS5C303J
DigiKey Part Number
2019-MOS5C303J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS5C303J
Description
RES 30K OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Category
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.354" Dia x 0.965" L (9.00mm x 24.50mm)