MOS3CT631R621J
DigiKey Part Number
2019-MOS3CT631R621JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MOS3CT631R621JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS3CT631R621J
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
620 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)