MOS3CT631R151G
DigiKey Part Number
2019-MOS3CT631R151GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS3CT631R151G
Detailed Description
150 Ohms ±2% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)