MOS3C103J
DigiKey Part Number
2019-MOS3C103J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS3C103J
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)