MOS2CT52R82R0F
DigiKey Part Number
2019-MOS2CT52R82R0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MOS2CT52R82R0F
Detailed Description
82 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)